Read Nasıl Bir Eğitim İstiyoruz? by Server Tanilli Free Online


Ebook Nasıl Bir Eğitim İstiyoruz? by Server Tanilli read! Book Title: Nasıl Bir Eğitim İstiyoruz?
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 3.25 MB
v The author of the book: Server Tanilli
Edition: Adam Yayınları
Date of issue: 2004
ISBN: No data
ISBN 13: No data
City - Country: No data

Read full description of the books Nasıl Bir Eğitim İstiyoruz?:

Eğitimin yaptığı iki şey var: Biyolojik olarak - insana özgü yetilerle - dünyaya gelen insan yavrusunu büyütüp yetiştirerek topluma kazandırmak; bunun yanı sıra, toplumda maddi ve manevi bir birikimi aktarırken, onu, içinde doğup yetiştiği bir yurdun, giderek bir devletin değer ve idealleri ile donatmak, yani bir yurttaş yaratmak.

İnsan ve yurttaş: Eğitimin eseridir bu! Ama eğitim, her şeyden önce ulusaldır.

İnsansoyunun, içine evrensel renklerin de katıldığı bu soylu uğraşı, çağımızda çok boyutlu; ve eğitim, üstünde bugün de düşünülüp tartışılan, sorunlarını çözmek için hemen her toplumun seferber olduğu bir konu. Bu seferberlik, daha iyi bir eğitim, giderek daha sağlıklı bir toplum ve daha yüce bir insanlık adına, öyle görülüyor ki hep sürecek, sürmeli de.

Ya ülkemizdeki durum? Ülkemizde eğitim bir sorunlar yumağı. Cumhuriyet'i kuranların "fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür" kuşaklar yetiştirme idealinin önüne olanca engel getirilip yığılmıştır. Çocuklarımız ve gençlerimiz çağdışı bir eğitimin sultası altındalar; halkımız karanlığa itiliyor.

Ne yapmalıyız? Bu kitap, işte bu can alıcı konuda, sorunların altını bir kez daha çizerken, kimi çözüm yolları da öneriyor; yarınların aydınlığına inananların, karanlığa karşı mücadelesine ise hep katılıyor.


Nasıl Bir Eğitim İstiyoruz? read onlineRead information about the author

Ebook Nasıl Bir Eğitim İstiyoruz? read Online! Server Tanilli, Türk yazar ve anayasa hukuku profesörü.

1980'den önce Türkiye'de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde ve Devlet tatbiki Güzelsanatlar Yüksekokulu'nda "Uygarlık- tarihi" dersi veriyordu. 7 Nisan 1978 günü terör ortamında silahlı saldırıya uğrayıp, belden aşağısı tutmaz oldu. Fransa'ya gidip uzun yıllar Strazburg Üniversitesi'nde çalıştı. 2000 yılında yurda dönüş yaptı ve Cumhuriyet Gazetesi'nde köşe yazıları yayınlandı.

1980 sonrasında düşün ortamını ve özellikle de gençliği etkilemiş olan "Uygarlık Tarihi (1973)", "Devlet ve Demokrasi: Anayasa Hukukuna Giriş" kitaplarını yazdı. "Uygarlık Tarihi" üniversitelerde ders kitabı olarak okutuldu. 2011 yılında Prof. Dr. Server Tanilli evinde yaşamını yitirdi. Karacaahmet Mezarlığı 'na defnedildi.

Ödülleri
2006 Sertel Demokrasi Ödülü


Reviews of the Nasıl Bir Eğitim İstiyoruz?
Nasıl Bir Eğitim İstiyoruz? read onlineAdd a comment to Nasıl Bir Eğitim İstiyoruz?
Read EBOOK Nasıl Bir Eğitim İstiyoruz? by Server Tanilli Online free

Download PDF: nasl-bir-eitim-stiyoruz.pdf Nasıl Bir Eğitim İstiyoruz? PDF