Read Konuk Kaplan (Babil Kitaplığı, #1) by Pu Songling Free Online


Ebook Konuk Kaplan (Babil Kitaplığı, #1) by Pu Songling read! Book Title: Konuk Kaplan (Babil Kitaplığı, #1)
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 39.45 MB
v The author of the book: Pu Songling
Edition: Dost Kitabevi Yayınları
Date of issue: November 1999
ISBN: 9757501255
ISBN 13: 9789757501251
City - Country: No data

Read full description of the books Konuk Kaplan (Babil Kitaplığı, #1):

Borges'in sözleriyle: ''Bu kitapta, yayımlanan öykülerin çoğu, takma adı Ölümsüzlerin Sonuncusu ya da Söğüt Pınarı olan P'u Sung-ling'in Liao-Chai adlı kitabından seçilmiştir. XVII. yüzyılda yazılmış olan öykülerin çevirisi, Herbert Allen Giles'in 1880 yılında yayımlanan İngilizce çevirisinden yola çıkılarak gerçekleştirilmiştir. P'u Sung-ling hakkında,1651 yılında girdiği edebiyat uzmanlık sınavında başarılı olamaması dışında, pek fazla bilgi bulunmamaktadır. Yazarın kendini bütünüyle yazın sanatına adamasını ve şöhret kazanmasını sağlayan Liao-Chai'yi yazmasını bu mutlu başarısızlığa borçluyuz. Batıda Binbir Gece Masalları ne denli önemli ise Çin'de de Liao-Chai Öyküleri o denli önemlidir. Bir ülkeyi imgelem dünyası kadar iyi tanımlayan başka bir özellik yoktur. Fazla uzun olmayan bu kitap, dünyanın en eski kültürlerinden birinin kapılarını aralar ve aynı zamanda doğaüstü olayları işleyen yazına alışılmadık bir yaklaşım sağlar.''


Konuk Kaplan (Babil Kitaplığı, #1) read onlineRead information about the author

Ebook Konuk Kaplan (Babil Kitaplığı, #1) read Online! Pu Songling (simplified Chinese: 蒲松龄; traditional Chinese: 蒲松齡; pinyin: Pú Sōnglíng; Wade–Giles: P'u Sung-ling, June 5, 1640—February 25, 1715) was a Qing Dynasty Chinese writer, best known as the author of Strange Stories from a Chinese Studio.

Pu was born into a poor landlord-merchant family from Zichuan (淄川, now Zibo, Shandong). At the age of nineteen, he received the gongsheng degree in the civil service examination, but it was not until he was seventy-one that he received the xiucai degree.

He spent most of his life working as a private tutor, and collecting the stories that were later published in Strange Stories from a Chinese Studio. Some critics attribute the Vernacular Chinese novel Xingshi Yinyuan Zhuan to him.


Reviews of the Konuk Kaplan (Babil Kitaplığı, #1)
Konuk Kaplan (Babil Kitaplığı, #1) read onlineAdd a comment to Konuk Kaplan (Babil Kitaplığı, #1)
Read EBOOK Konuk Kaplan (Babil Kitaplığı, #1) by Pu Songling Online free

Download PDF: konuk-kaplan-babil-kitapl-1.pdf Konuk Kaplan (Babil Kitaplığı, #1) PDF