Read Gece Dersleri by Latife Tekin Free Online


Ebook Gece Dersleri by Latife Tekin read! Book Title: Gece Dersleri
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 4.80 MB
v The author of the book: Latife Tekin
Edition: İletişim Yayınları
Date of issue: November 2012
ISBN: No data
ISBN 13: No data
City - Country: No data

Read full description of the books Gece Dersleri:

"Vicdan azabıyla zehirledim ciğerlerimi. Yüce sınıfından nefret eden kötü bir evlat olduğum için.. Ne acıklı bir çocukluk, iç kanaması dindirilemeyen senin küçük kızınınki.. Suçluluk duygusuna nasıl da kaptırdım yüreğimi.. 'Ah devrim tanrıları, kurtların önüne atılmaya razıyım, bağışlayan siz olun..'"

Latife Tekin'in çok tartışılan romanı olan Gece Dersleri devrimi, yoksulluğu, yeraltını, parçalanmışlığı, kadınlığı ele alıyor. Politik örgüt içerisinde birey olarak kendisini bulmaya çalışan Gülfidan'ın gitgide kendi içine dönen ve adeta bir sayıklamaya dönüşen hikâyesini anlatıyor. Devrimci çevrenin ruhunda açtığı gedikten kurtulmaya çabalayan, çabaladıkça dibe savrulan taze bir ruhun izini sürüyor. Zengin bir teknikle ve sarsıcı bir üslupla ilerleyen romanı, en iyi kahramanın ağzından dökülen cümle özetliyor: "Ah hayatım, hiç benim olmadın."

"Gece Dersleri... kendimize, birbirimize masalı, söylencenin, büyünün içinden değil, kendi saflığımızla bakmanın üst dili."
-M. Sadık Aslankara-


Gece Dersleri read onlineRead information about the author

Ebook Gece Dersleri read Online! Latife Tekin is one of the most influential Turkish female authors. She was born in 1957 in Kayseri, Turkey. She continued her education in Istanbul. In 1983, her famous novel Sevgili Arsız Ölüm (Dear Shameless Death) was published. The magic realism in the book was drawn from the Anatolian folklore and traditions. Latife Tekin's childhood in Kayseri, a multicultural city at a central point in Anatolia, influenced both her first book and the others in this aspect.
Reviews of the Gece Dersleri
Gece Dersleri read onlineAdd a comment to Gece Dersleri
Read EBOOK Gece Dersleri by Latife Tekin Online free

Download PDF: gece-dersleri.pdf Gece Dersleri PDF