Read İçimizdeki Çocuk by Doğan Cüceloğlu Free Online


Ebook İçimizdeki Çocuk by Doğan Cüceloğlu read! Book Title: İçimizdeki Çocuk
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 615 KB
v The author of the book: Doğan Cüceloğlu
Edition: Remzi Kitabevi
Date of issue: 2008
ISBN: No data
ISBN 13: No data
City - Country: No data

Read full description of the books İçimizdeki Çocuk:

Kişinin daha çok kendisi olabilmesine kapı açabilir. Birçok önemli konuda farkındalık yaratıyor ve birçok kavramla karşılaştırıyor. Ailenin çocuk psikolojisinde önemi, çocuğa söylenmeyen mesajlar ve farkında olunmadan yapılan kötülükler, utanç, savunma mekanizmaları, birey olmanın temel gereksinimleri gibi... Açık, net ve öz bir anlatımı var. Uluslarararası kaynaklardan yararlanmış. Fakat bazı başlıklarda kendini tekrar ediyor ve sona doğru anlattığı maneviyat meselesi bence muğlak.
Hususen çocuk yetiştirenlere-yetiştirecek olanlara ve kendiyle problemi olanlara tavsiye ederim.


İçimizdeki Çocuk read onlineRead information about the author

Ebook İçimizdeki Çocuk read Online! Doğan Cüceloğlu, kırktan fazla bilimsel makalesi yayınlanan bir psikolog ve çeşitli topluluklara bilimsel psikoloji çerçevesinde gelişim seminerleri sunan bir iletişim psikolojisi uzmanıdır. Çok sayıdaki kişisel gelişim kitabı ile Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını inceler.

Mersin'in Silifke kasabasında 11 çocuklu bir ailenin 11. çocuğu olarak dünyaya gelmiş ve ortaokulu orada bitirmiştir. Ankara ve Kırklareli'de liseyi bitirip İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. ABD'de Illinois Üniversitesi'nde Bilişsel Psikoloji doktorasını yapmıştır.

Türkiye'de Hacettepe ve Boğaziçi üniversitelerinde çalışmış, Fulbright bursu ile Berkeley'deki California Üniversitesi'nde ziyaretçi öğretim üyesi olarak bir sene görev almıştır.

1980-1996 yılları arasında ABD'deki Fullerton şehrinde California Eyalet Üniversitesi'nde görev yapmıştır. 1996'dan bu yana Türkiye'de üniversite öğrencilerine, öğretmenlere, anababalara ve işadamlarına yönelik seminerler, konferanslar ve atölye çalışmaları düzenlemektedir.Psikoloji üzerine bir çok kitap yazmıştır ve bunların hepsi eğitici kitaplardır.


Reviews of the İçimizdeki Çocuk
İçimizdeki Çocuk read onlineAdd a comment to İçimizdeki Çocuk
Read EBOOK İçimizdeki Çocuk by Doğan Cüceloğlu Online free

Download PDF: imizdeki-ocuk.pdf İçimizdeki Çocuk PDF